Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Матвієнко Володимир Павлович

БІОГРАФІЯ

Народився 5 січня 1938 р. у с. Білка Коростенського р-ну Житомирської області.
У 1959 році закінчив Київський фінансово-економічний інститут за спеціальністю "Фінанси і Кредит", у 1967 році - аспірантуру при Київському інституті народного господарства.
Трудову діяльність розпочав у 1959 році на посаді кредитного інспектора Жданівського відділення Будбанку СРСР Донецької області. Після цього працював ревізором, керуючим Артемівського відділення, заступником керуючого Донецької обласної контори Будбанку СРСР та керуючим Дніпропетровської обласної контори Будбанку СРСР.
У 1979 році був призначений заступником керуючого, а в 1982 році - керуючим Українською республіканською конторою Будбанку СРСР.
У 1987-1991 рр. працював на посаді Голови Правління Українського республіканського банку Промбудбанку СРСР.
У 1991 році призначений першим Головою Правління Національного банку України.
Запровадив купони багаторазового використання, які взяли на себе інфляційний удар на початку 90-х років і завдяки яким Україна уникла гострої кризи готівкових коштів. Був ініціатором створення і впровадження української національної валюти - гривні.
У 1992 році створив Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк України (Промінвестбанк), який зараз є найпотужнішою фінансово-кредитною установою України, підтримує та інвестує паливно-енергетичний сектор, машинобудування, металургію, хімічну промисловість, транспорт, зв’язок та інші галузі української економіки. За роки незалежності України Промінвестбанк спрямував в вітчизняну економіку понад 56 млрд. дол. США кредитних вкладень. Банк входить до 1000 найбільших банків світу. У 2003, 2004 та 2006 роках за високі досягнення і надійність англійський фінансовий журнал «Банкір» визнавав Промінвестбанк Банком року в Україні. В 2006 році Європейською бізнес-асамблеєю банку було присвоєно звання «Краще підприємство Європи».
Володимир Павлович Матвієнко - професор, дійсний член Академії економічних наук України, Академії інженерних наук України, Інженерної академії наук, Української технологічної академії, Української екологічної академії наук. Лауреат міжнародних премій "Дружба", "Слов'яни", нагороджений орденами: Князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів (2002, 1997 рр.), "Дружби народів" (1986 р.), «За заслуги» ІІІ ступеня (1996 р.), «За мужність» ІІІ ступеня (1999 р.), «За патріотизм» І ступеня (2001 р.), "Слава на вірність Вітчизні" II і ІII ступенів (2000, 1999 рр.), «Козацька слава» І ступеня (2001 р.), Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ ступеня ( 2000 р.), кавалер ордена «Святий князь Володимир»; почесними грамотами: Президії Верховної Ради УРСР (1988 р.), Верховної Ради України (2003 р.), Кабінету Міністрів України (2004 р.); медалями: "В пам'ять 1500-річчя Києва"(1982 р.), "За доблесну працю"(1970 р.). та багатьма іншими державними та суспільними нагородами.
У 2004 році за визначні заслуги перед українською державою у розвитку банківської системи, багаторічну самовіддану працю і громадську діяльність В.П. Матвієнку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави. У 2006 році за особистий внесок в інтелектуальний розвиток сучасного суспільства нагороджений почесною міжнародною нагородою ім. Сократа.
Рішенням редакційної комісії Міжнародного біографічного центру (Кембридж, Англія) професору Володимиру Павловичу Матвієнку присвоєне почесне звання "Людина року 1998 - 1999" з врученням пам’ятного сертифікату, за видатні досягнення в області економіки і банківської справи його нагороджено Дипломом і Срібною медаллю "За заслуги в XX столітті". Ім’я Володимира Матвієнка занесене до «Міжнародного біографічного довідника», «Міжнародного довідника відомих інтелектуалів» та довідників: "500 найвидатніших діячів нового тисячоліття", «2000 видатних інтелектуалів ХХІ сторіччя», «Живі легенди». Професор Володимир Матвієнко є почесним членом Ради Директорів Американського біографічного інституту, володарем Лаврового вінка та звання Лауреата Міжнародної Премії за особисті видатні досягнення та заслуги перед суспільством Американського біографічного інституту.
Володимир Матвієнко - неодноразовий переможець Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна», володар «Кришталевого слона» та найвищої нагороди - срібної статуї «Богиня Фортуна із золотим мечем», володар премії «Прометей Престиж» ІV загальнонаціональної програми «Людина року – 99» у номінації «Фінансист року».
За значний особистий внесок у розвиток фінансової системи України, створення сучасної ефективної банківської структури та розвиток міжнародного співробітництва у банківській сфері Голова Правління Промінвестбанку України Володимир Павлович Матвієнко був нагороджений «Орденом Пошани» Міжнародної кадрової академії (2000 р.)
У 1997 р. за ініціативи Голови Правління Промінвестбанку Володимира Матвієнка заснований Київський інститут банківської справи. У 2003 році В.П. Матвієнко нагороджений знаком Пошани «За сумлінну службу» ІІ ступеня за значний внесок у розбудову і становлення освіти.
Володимир Матвієнко – автор численних книг з економіки, банківської справи та філософії, зокрема, таких як: "Держава і банки", «Автограф на гривні», «Роздуми банкіра», «Промінвестбанк: стратегія відтворення», «Желаемое и действительное», «Філософсько-економічні погляди», «Планета життя»; пісенних та поетичних збірок: "Люблю я свою Україну", "На рідних роздолах", «Пісне моя зоряна», «Душі моєї хвилювання», «Оберіг пам’яті» та збірок «Дотепні слова», «Моє село».
На вірші Володимира Павловича написано чимало пісень, які сьогодні добре знані в Україні, він є лауреатом Всеукраїнських фестивалів і конкурсів "Пісенний вернісаж", "Пісня року", "Боромля", "Сонячний скіф", "Рось", "Відроджені джерела", "Шлягер" та ін. Заслужений діяч мистецтв України, член Міжнародної спілки діячів естрадного мистецтва. Почесний член Правління Асоціації діячів естрадного мистецтва України, член Спілки журналістів України, академік.
Згідно з офіційним свідоцтвом Кримської астрофізичної обсерваторії мала планета, відкрита 5 вересня 1978 року та зареєстрована у міжнародному каталозі під номером 6622, отримала ім’я «Матвієнко» - як данина заслугам відомого вченого, теоретика і практика банківської справи.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»